Yönetim Kurulu Mesajı

Kolay iş yoktur. Ancak, işin zor ve yorucu yanını kolay kılmak ve gelişmeyi sağlamak yönetim yeteneğimize bağlıdır. Doğru sonuca ulaşmak için de şu faktörleri uygun bir şekilde dikkate almak gerekir:

  • İnsan faktörünü göz önünde bulundurmak,
  • Mevcut şartların ışığı altında olabildiğince hızlı karar vermek,
  • Ekip olarak belirlenen hedeflere doğru, inançlı ve kolektif çalışma yapmak,
  • Gelişen teknolojik imkanları doğru yerde kullanmak,
  • Araştırmaya, geliştirmeye ve eğitime önem vermek,
  • Doğru birimlerle birleşerek güç birliği oluşturmak.

2010 yılında “ÖZ-OR Kardeşler Nak Har İnş İşletmesi” adına aldığımız Hakkari Geçitli yol yapımı nakliye işi inşaatı ile başladığım müteahhitlik hayatında, şimdi 10 dan fazlası mühendis olmak üzere toplam 400 kişilik ekibimizle birlikte yol alıyoruz. Bizler ciro hedefimizi 2016 yılı için 400 milyon TL , 2020 yılı için ise 800 milyon TL olarak belirledik.

Yalnız ülkemizde değil, çalıştığımız diğer ülkelerde de rekabet koşulları oldukça zorlaştığı için anlaşabileceğimiz, lisan birliği kurabileceğimize inandığımız firmalarla ortaklıklar kurarak güç birliği oluşturulması gerektiğine inanıyoruz. Ortaklığın; kâr bölüşümü, risk bölüşümü ve fedakarlık ile iyi niyet ve güven gerektirdiğinin bilincindeyiz.

Ekipteki her birey bulunduğu noktadan başlamak üzere en üst noktaya kadar kurumumuz içinde gerekli ve değerlidir ve hepimiz bu bilinçle görevimizi yapmalıyız.

Ekip olarak yukarıda sıraladığım faktörleri optimum değerde kullanma konusunda gösterdiğimiz beceri, gelecek için koyduğumuz hedef cirolara yansıyacaktır. Çünkü Sokrates’in dediği gibi, “HAYATIN KİTABI MATEMATİKLE YAZILMIŞTIR.”

Herkese kolay gelsin!

Burhan Ölmez – İskender ERTÜŞ